האם בקטריה גרמה
לכאבי הגב שלך?

מחקר חדש: כאבי גב נובעים מבקטריה וניתנים לטיפול באנטיביוטיקה!

מחקר חדשני מרמז על כך שייתכן וכאבי גב רבים לא נגרמים כתוצאה מתנועות לא נכונות – אלא פשוט מחיידקים

ידוע כי אחד מכל ארבעה ממקרי כאבי גב תחתון כרוניים נובע מדלקת, ולא כתוצאה מסחיבת משאות כבדים או יציבה לא נכונה.

בימים אלו נבחנת אפשרות הטיפול באנטיביוטיקה לחלק ממקרי הכאב כאשר מחקר ראשוני בתחום הראה כי מעל למחצית מהמטופלים אשר קיבלו טיפול אנטיביוטי למשך 90 יום

עיסוי גב? כאבי גב מבקטריה טיפול באנטיביוטיקה

דיווחו על ריפוי או הקלה משמעותית בכאב.

כאבי גב תחתון הינם אחת מבעיות הבריאות הנפוצות ביותר, וכל שנה קרוב לאחד מכל 12 אנשים בוגרים מתלוננים אצל רופא המשפחה על כאבים אלו. מחצית מהסובלים משתחררים מכאבי גב תחתון תוך שלושה חודשים מתחילת הטיפול, אולם המחצית השניה ממשיכים לסבול והתפקודיות שלהם נפגעת.

הטיפולים המקובלים הם פיזיותרפיה, תרופות לשיכוך כאב, חינוך ליציבה והתנהלות נכונה- ובמקרים קשים אפילו ניתוח, אולם לאחרונה נבחנת אופציה טיפולית חדשה- אנטיביוטיקה. סקירות MRI של מטופלים הסובלים מפריצות דיסק הראו כי ב-70% ממקרי פריצת הדיסק עלולה להיות מעורבות של בקטריות אשר הן הסיבה לנפיחות המקומית אשר גורמות לשינויים בעצמות מסביב לדיסק.

במסגרת המחקר בחנו החוקרים 29 משתתפים הסובלים מכאבי גב תחתון. המטופלים קיבלו למשך שלושה חודשים אנטיביוטיקה ממשפחת הפניצילין. בתום התקופה 52% מהמשתתפים דיווחו על הקלה משמעותית בכאב ואף על ריפוי מלא, בעוד ש-24% דיווחו על הקלה בינונית. מצבו של אף אחד מהמשתתפים לא הורע במסגרת תקופת הטיפול.

החוקרים מאמינים כי כאשר הדיסק נפרץ, חיידקים פולשים לאזור הפריצה וגורמים לתגובה של מערכת החיסון אשר בסופה מתחוללים שינויים במבנה העצמות. החיידקים, לדברי החוקרים, נמצאים באופן טבעי בחלל הפה וחודרים למחזור הדם דרך פציעות בחניכיים. בדרך כלל חיידקים אלו לא גורמים לבעיות, אך החומר ממנו עשוי הדיסק אידיאלי עבורם כמצע התרבות. וכך, החיידקים משוטטים במחזור הדם עד שהם פוגשים רקמת דיסק, שאילולי הפריצה לא היתה חשופה, מתיישבים שם ומתחילים להתרבות. הגוף, כתגובה, יוצר דלקת במטרה להלחם בגורם הפולש והתוצאה היא כאבים בגב התחתון.

קראו אודות ד"ר חיים משה אדהאן מומחה בשיקום מכאב

“עלינו להיות צנועים יותר. לא בכל המקרים אפשר לסלק את הכאב במאת האחוזים. אני מספק כלים להתמודדות עם המצב, ולמרות הכאב אפשר להעלות את רמת התפקוד היומיומי בכדי לשמור על איכות חיים נאותה”.

“אחרי שהמטופלים ניסו כבר הכל וכלום לא עזר להם הם מגיעים אלי. אני התחנה האחרונה”, אומר ד”ר אדהאן.

         לחצו כאן להזמנת תור בטלפון 24/7 ☏ 053-995-6152​ או שלחו מסרון ונחזור אליכם בהקדם