Search
Generic filters

info@paindoctor.co.il

053-995-6152

אודות פילוסופית הטיפול במרכז

פילוסופיית הטיפול במרכז

אחת הסיבות המשמעותיות בזכותן הטיפול בכאב של ד”ר אדהאן זוכה לאחוזי הצלחה גבוהים במיוחד, נעוצה בגישה הטיפולית שלו לנושא הכאב.

בניגוד לרופאי כאב רבים, ד”ר אדהאן אינו דוגל בכיבוי שריפות נקודתי באמצעות תרופות, זריקות או ניתוחים.

אם כי בתהליך שיקומי כוללני אשר מקל את הכאב מחד ומפתח תפקודיות מקסימלית מאידך.

אחת הגישות המובילות אותנו היא הפחתת השימוש במשככי כאבים ובתרופות עד הפסקת השימוש והתלות במשככי כאבים ובתרופות מרשם נגד כאבים

“כשעליתי לארץ תחום רפואת הכאב היה עוד בחיתוליו, ורוב רופאי הכאב באו בכלל מרקע של הרדמה ולא מרקע של שיקום. ההבדל בין רופא מרדים שמטפל בכאב לבין רופא מומחה לשיקום כאב הוא הבדל של שמיים וארץ – גם מבחינת הפרספקטיבה הטיפולית וגם מבחינת הגישה הפילוסופית לבעיה”.

גישות טיפול חדשניות

ופורצות דרך!

מוזמנים לפנות אלינו עבור ייעוץ, שאלה וקביעת תור במרכז לטיפול מתקדם בכאב

במסגרת שיקום הכאב הכוללני, דואג ד”ר אדהאן שרמת הכאב של המטופלים תפחת, ובמקביל שם דגש רב גם על רמת התפקוד.

הסיבה לכך היא שאופיאטים גורמים לטשטוש ולחוסר תפקוד. “אני מאמין שהתפקוד הוא הגורם הכי משמעותי בשיקום, וכשיש שיפור והקלה בכאב בלי שיפור בתפקוד – אני לא קורא לזה הצלחה”, הוא אומר.

לדבריו, אין ספק שאופיאטים הם אחד מכלי הנשק העוצמתיים כנגד הכאב, אולם אם בסה”כ הכללי הכאב פוחת, אך יחד איתו רמת התפקודיות של המטופל – הרי שזו ברכה לבטלה בסופו של יום.

רופא שבא מתחום השיקום, אומר ד"ר אדהאן, תמיד ישים לנגד עיניו בראש ובראשונה את רמת התפקודיות של המטופל, ובה בעת ישתמש בכלים חכמים כדי להפחית את הכאב שלו – בעודו מותיר את הפציינט מתפקד ולא “מסומם” ממשככי כאבים.

אמנות השיקום היא להעניק למטופלים מגוון כלים שיסיעו להם להתמודד עם הכאב והמכשולים שבהרבה מן המקרים אינם ניתנים לסילוק, למשל אצל קטועי גפיים הסובלים כאב כרוני קשה והתרופות גורמות להקלה חלקית בכאב. “הסוד הוא איך לחיות עם הכאב במינימום סבל ובמקסימום תפקוד”, מציין אדהאן.

הצלחת הטיפול בנוירלגיה טריגמינלית היא פנומנלית אך יוצאת מן הכלל

כי ברוב סוגי הכאבים הנוירופטיים הקשים אין לנו אפשרות להעלים את הכאב כליל. אפשר להרגיע את הכאב ובמקביל לספק לחולים כלים ודרכים לניהול המוגבלות הנגזרת מהכאב.

לדברי ד”ר אדהאן אחד ממקרי הכאב הקשים ביותר הוא מצב המכונה “נוירלגיה טריגמינלית”, כאשר אחד מעצבי הפנים נפגע ומקרין כאב חזק במיוחד בפני החולה. דווקא למצב זה קיימת טכנולוגיה טיפולית ישראלית בצורת מכשיר קטן שמונח על המצח בשעות הלילה וברוב המקרים הכאב נעלם לחלוטין.

“כאבים נוירופטיים עלולים להיות כל כך קשים שחולים אלו אינם מסוגלים לישון בלילה, ומבחינתי להצליח להביא אותם ל-6 שעות שינה בלילה זה הישג”.

טכנולוגיות חדשניות פרי פיתוח כחול לבן

מסייעות לד”ר אדהאן בפיתוח פרוטוקולים טיפוליים חדשניים, שכיום מציעים למטופלים לא רק הקלה זמנית בכאבם – אלא, לעתים, אפשרות לריפוי של ממש.

ד”ר אדהאן פוגש את מטופלי הכאב בשלב מאוד קשה של חייהם. הכאב גורם לסבל רב ותפקיד רופא הכאב הוא ללוות אותם.

“קודם כל צריך להיות שם בשביל החולה, ללוות אותו וליצור קשר אישי. מערכת היחסים שלי עם המטופלים שונה לחלוטין מיחסים שיש לרופאים אחרים עם מטופליהם.

“אמפתיה היא מילת המפתח, וכמו שאני מלמד את הסטודנטים שלי: אנחנו צריכים לדמיין את עצמינו כאילו זה אנחנו שנמצאים באותו בור שחור, וביחד אנחנו ומלווים את החולה החוצה אל האור"

בהרבה מקרים חשים המטופלים ייאוש, תסכול וכעסים עצומים, ולעתים הם מפנים את אותן תחושות כלפי רופא הכאב. זו גם אחת הסיבות שגורמות לשיקום הכאב להיות, לדעתי, סוג של אומנות ונדרשת הכשרה וניסיון רב בכדי להצליח להתמודד עם תחושות מהסוג זה”.

ד”ר אדהאן מאמין שמומחה לשיקום כאב טוב חייב “לחשוב מחוץ לקופסא” כי תרופות וזריקות הן רק חלק מתהליך השיקום, ויש לקחת בחשבון גם את הקושי הפסיכולוגי של המטופלים, שגורם לסבל רב יותר ומפריע לשיקום.

ניתוח לב פתוח זהו ניתוח שההחלמה ממנו כרוכה בכאב רב. לצורך הניתוח חותכים המנתחים עור, עצמות, רקמות שונות וצלעות וההתאוששות לא פשוטה. בניסוי שנערך חילקו את המחלימים לשתי קבוצות.

“מטופלים מקבוצה אחת שהו בחדר עם קיר לבן ועליו שעון, ומחלימי הקבוצה שניה שהו בחדר עם חלון המשקיף לגינה ירוקה ומטופחת. הכאב שחשו אלו שצפו בגינה היה קל יותר באופן משמעותי מאלו ששהו בחדר עם השעון.

זאת דוגמה לדאגה ולמחשבה מחוץ לקופסא ושיש לוודא שהמטופלים יזכו לשכב מול חלון עם נוף מרגיע”.

“אין פה שחור ולבן”, מבהיר ד”ר אדהאן, “האומנות של הטיפול בכאב היא לזהות ולטפל בגורם הנכון, ובהתמודדות גם עם האלמנט הפיזיולוגי וגם עם האלמנט הפסיכוסומטי של הכאב

PROFESSIONAL PORTRAIT PHOTOS + FAMILY PICS 201661

ד"ר אדהאן

מייסד השירות לשיקום כאב הגדול בישראל,
מומחה בעל שם עולמי בטיפול במצבי כאב מורכבים,
מזמין אותך להפסיק לסבול, ולהתחיל לחיות!

אנחנו כאן להקשיב לך ולפתור את בעית הכאב שלך בשיטות המתקדמות המותאמות במיוחד להיסטוריה הרפואית שלך

צפו בעדויות של מטופלים שהפסיקו לסבול והתחילו לחיות לאחר שיקום במרכז לטיפול מתקדם בכאב

סובלים מכאבים?

דווקא יש מה לעשות בשבילכם!

גישות טיפול חדשניות

ופורצות דרך!

מוזמנים לפנות אלינו עבור ייעוץ, שאלה וקביעת תור במרכז לטיפול מתקדם בכאב

נושאים נוספים

אודות ד"ר חיים משה אדהאן

אודות הצוות במרכז לטיפול

אודות המרכז לטיפול מתקדם בכאב

אודות הכאב שלך

x
לקביעת תור

לביקור וייעוץ טלפוני 24 שעות ביממה

או השאירו פרטים 

*ביקור וייעוץ טלפוני ב-100 ₪

** ביקור ראשוני במרפאה ב-150 ₪ בלבד 

*** מבוטחי מאוחדת לאומית זהב/שיא ומשרד הביטחון זכאים להחזר כספי של עד 700 ₪

גלילה למעלה

עברנו!
לקליניקה החדשה

הסדרי חנייה ונגישות:

התעדכנו בכתובתינו החדשה ובהסדרי החנייה והנגישות במקום.

רחוב דם המכבים 36 מודיעין 
בניין A
קומה 2 חדר 203
דילוג לתוכן