Search
Generic filters

info@paindoctor.co.il

053-995-6152

אודות ד"ר חיים משה אדהאן

ד"ר חיים משה אדהאן

ד”ר חיים משה אדהאן הוא חוקר ורופא בתחום הכאב, עם למעלה מ-25 שנות ניסיון, בעל מוניטין בינלאומי בשיקום כאב ומבכירי המומחים בתחום הכאב בישראל.

ד"ר אדהאן בנה את אחד ממרכזי שיקום הכאב והמחקרים הרפואיים הגדולים בקנדה- 1300 מ”ר עם צוות של כ- 40 קלינאים.   המרכז היה מוכר לאוניברסיטת מקגיל ואוניברסיטת מונטריאול כמרכז ללימוד ומחקר.

בשנת 2005 עלה ד”ר אדהאן לישראל וקיבל על עצמו את האתגר של בניית מרכז שיקום כאב, ראשון מסוגו בישראל, שיהיה מתאים להגדרות של הארגון הבינלאומי ללימוד וטיפול בכאב (IASP), והקים את המחלקה לטיפול בכאב בביה"ח שיבא, אותה גם ניהל במשך עשור.

בניגוד לרופאי כאב רבים, ד”ר אדהאן אינו דוגל בכיבוי שריפות נקודתי באמצעות תרופות, זריקות או ניתוחים – אם כי בתהליך שיקומי כולל, אשר מקל את הכאב בנוסף לפיתוח תפקודיות מקסימלית.

כיום, ד"ר אדהאן פועל ומטפל בחולי כאב במרכז לטיפול מתקדם בכאב בעיר מודיעין- מרכז פרטי לשיקום כאב רב תחומי, אותו הקים ב-2012.
בנוסף, המרכז מפעיל צוות רב מקצועי הכולל:

פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, עובדות סוציאליות,

פסיכולוגים, מרפאים באומנות, מדריכי יוגה,

הידרותרפיסטים ומאמני כושר.

גישות טיפול חדשניות

ופורצות דרך!

מוזמנים לפנות אלינו עבור ייעוץ, שאלה וקביעת תור במרכז לטיפול מתקדם בכאב

המרפאה עומדת בקריטריונים של ה- IASP

ומלווה חולים הסובלים מכאבים קשים. המטופלים מקבלים טיפול רפואי ספציפי תוך כדי שילוב חיזוקים פיזיים, נפשיים וחברתיים, זאת על מנת לקבל כלים מיטביים להתמודד עם הכאב. הטיפול הרפואי כולל אשפוז יום למשך 12-20 ימים (לפי הצורך), והמטופלים מקבלים טיפולים תרופתיים, הזרקות תחת שיקוף, חסימות עצביות, טיפולים בגלי רדיו -Intra-Articular Viscosupplementation ועוד.

מתוך מיליון ישראלים הסובלים מכאבים כרוניים, פחות מאחוז בודד אחד מתאימים לטיפול אינטנסיבי שכזה. 

המרכז מטפל בחולים הקשים ביותר בעלי פגיעות פיזיות (קטיעות, פגיעות עמ”ש וכד’) אך הצוות הרב מקצועי מטפל גם בכאבים הקשורים לבעיות התנהגותיות הקשורות לכאב הכרוני בעזרת טיפול בשיטת C.B.T.

ד”ר אדהאן משמש כחוקר ראשי, בשיתוף עם מעבדתו של פרופ’ משרל דבור

מהאוניברסיטה העברית במחקר שחוקר את המנגנון הגורם לכאבי פאנטום וכאבים עצביים ברגליים. מטרתו של המחקר למצוא פתרונות טיפוליים חדשניים בנושא. כמו כן ד”ר אדהאן מעורב, בשיתוף פעולה עם ד”ר אלכסנדר בינשטוק – מחוקרי הכאב חשובים ביותר בעולם, בפיתוח של טיפול חדש לתסמונת העצב המשולש –Trigeminal Neuralgia, הנחשבת לאחת מהכואבות ביותר (נקרא גם “מחלת ההתאבדות” – Suicide Disease). 

 ד”ר אדהאן מעורב גם בהתחלתו של שיתוף פעולה עם צבא ארה”ב שמטרתו מציאת פתרונות לכאבי הפאנטום ופתרונות גם לתסמונת P.T.S.D.

MDcm, CCFP, FRCP, Dip, ABPM+R, Dip. Can. Sport Med.

בשנת 1988 סיים את לימודי הרפואה בבי”ס לרפואה McGill University, עם  התמחות בכאב ב-University of Ottawa אותה סיים בשנת 1994.

התמחות בשיקום כאב

  • בין השנים 1994 ל- 2001 כיהן ד”ר אדהאן כחוקר ראשי במספר מחקרים חשובים בנושא כאב.
  • בשנים 1996-2000 כיהן כסגן פרופסור באגף הרפואה, מחלקת PM+R באוניברסיטת מונטריאול ועד 2002 כסגן פרופסור במח’ לראומטולוגיה ב- McGill University.
  • בשנת 1997 קיבל תעודה ברפואת ספורט מ- Canadian Association of Sport Medicine.
  • בשנים 2000-2002 כיהן כרופא אחראי בתכנית לנפגעי מוח ושיקום טראומה בביה”ח: (Jewish Rehabilitation Hospital, Montreal (McGill University
  • בשנים 2002-2008 שימש כמנהל הרפואי של מרכז שיקום כאב רב-תחומי גדול בקוויבק. בתקופה זו ביצע ד"ר אדהאן מעל 10,000 זריקות מודרכות תחת שיקוף בעמוד השדרה, ולמעלה מ10,000 טיפולי חסימת עצב פריפריאליים.
  • בשנת 2005 עלה מקנדה לישראל והקים ב 2008 את המערך הרב-תחומי לשיקום כאב הראשון בישראל, המצוי בבית החולים שיבא בתל-השומר, וניהל אותו כעשור. 
  • בשנת 2012 הקים את "המרכז לטיפול מתקדם בכאב" בעיר מודיעין בו הוא מטפל עד היום. במסגרת זו פועלים מומחים בשיקום כאב, פסיכיאטריה, גסטרואנטרולוגיה, פסיכולוגיה שיקומית ופיזיותרפיה.

ד”ר אדהאן זכה במספר פרסים במהלך הקריירה ביניהם:

 פרס מחקר P.A.S.S.O.R, פרס על השתתפותו בפרויקט בו יצר חסימת עצב בשיטת Cryotherapy תחת פיקוח גלי קול (ראשון בעולם)

ועוד

גישות טיפול חדשניות

ופורצות דרך!

מוזמנים לפנות אלינו עבור ייעוץ, שאלה וקביעת תור במרכז לטיפול מתקדם בכאב

נושאים נוספים

אודות הצוות הרפואי במרכז

אודות פילוסופיית הטיפול

אודות המרכז לטיפול מתקדם בכאב

אודות הכאב שלך

x
לקביעת תור

לביקור וייעוץ טלפוני 24 שעות ביממה

או השאירו פרטים 

*ביקור וייעוץ טלפוני ב-100 ₪

** ביקור ראשוני במרפאה ב-150 ₪ בלבד 

*** מבוטחי מאוחדת לאומית זהב/שיא ומשרד הביטחון זכאים להחזר כספי של עד 700 ₪

גלילה למעלה

עברנו!
לקליניקה החדשה

הסדרי חנייה ונגישות:

התעדכנו בכתובתינו החדשה ובהסדרי החנייה והנגישות במקום.

רחוב דם המכבים 36 מודיעין 
בניין A
קומה 2 חדר 203
דילוג לתוכן