שינוי מן היסוד
בטיפול בכאב כרוני!

למה ארגון אמריקני ענק בן 3700 חברים משנה את שמו? וכיצד ד"ר אדהאן מהמרכז המתקדם לטיפול בכאב קשור לזה? מה היא אסטרטגיית השיקום היעילה בעולם למצבי כאב כרוני? אם אתם או מישהו שאתם מכירים סובל מכאבים כרוניים עקב מחלה, כדאי שתדעו: שיטת השיקום הנחשבת בעולם זמינה במרכז המתקדם לטיפול בכאב - כאן בישראל!

 טיפול אחר במחלות כרוניות ולכאבים הכרוניים שמגיעים איתן, או בכאב הכרוני לאחר ניתוח.אסטרטגיות הטיפול של ד"ר אדהאן הגיעו למוסדות הגדולים של ארה"ב

עולם הטיפול והשיקום מכאבים כרוניים מיישר קו עם אסטרטגיות השיקום שד"ר אדהאן מיישם כבר שנים רבות, וכשארגון ענק בן 3700 חברים מאמץ את השיטה ומשנה את שמו בהתאם, יכול ד"ר אדהאן לחייך בנחת בידיעה כי מעתה עשרות אלפי מטופלים בכל רחבי ארה"ב, ובקרוב גם בכל העולם, יזכו לטיפול הראוי וייהנו משיפור משמעותי באיכות החיים - למרות המחלה או המצב הבריאותי ממנו הם סובלים. 

כשד"ר אדהאן הקים את מרכז השיקום מכאב בביה"ח הגדול בישראל, ויישם בו מא' ועד ת' את הגישה האינטגרטיבית לניהול מצבי כאב כרוניים, הוא קיווה כי עולם הרפואה כולו יאמץ את השיטה, שכן הוא זיהה מהר למדי כי דרך זו לאבחון, טיפול ושיקום מובילה לתוצאות טובות משמעותית מכל טיפול אחר במחלות כרוניות ולכאבים הכרוניים שמגיעים איתן, או בכאב הכרוני לאחר ניתוח.

כיום, אסטרטגיה שיקומית זו פרשה כנפיים והפכה לשם דבר בעולם הרפואה השיקומית ורפואת הכאב, כאשר האקדמיה האמריקנית לניהול כאב בחרה לשנות את שמה לאקדמיה לניהול אינטגרטיבי של כאב, שינוי שנועד לשקף את דרך הטיפול בה המוסד דוגל כיום, דרך שונה בצורה משמעותית מהדרכים שהיו נהוגות כשהמוסד הגדול החל בעבודתו.

שינוי השם של הארגון הענק הוא לא רק אקט סימבולי, אלא הצהרת כוונות ברורה המעידה על שינוי

דר חיים משה אדהאן מול מטופל בטיפול בכאב כרוני

בכל תהליך הטיפול בסובלים ממחלות כרוניות הכרוכות בכאב, והצהרה שמביעה באופן הברור ביותר כי הארגון הגדול, שעבר מטמורפוזה, בוחר לבדל עצמו מארגונים אחרים בתחום, עם אסטרטגיית טיפול יעילה הרבה יותר.

פרופסורים מהאקדמיה+ CDC  טוענים כי רפואת השיקום האינטגרטיבית היא הדרך הנכונה לשיקום אפקטיבי, בדיוק כפי שטוען ואף מיישם ד"ר אדהאן כבר שנים רבות, ובהצלחה מרובה. הטענה המשותפת לד"ר אדהאן ולפרופסורים העומדים בראש הארגון היא כי שיטת טיפול זו היא "הצורה היעילה ביותר והשפויה ביותר לטיפול בכאבים כרוניים ממושכים", ללא תלות במשככי כאבים ממכרים ומסוכנים.

לא רק שם טוב: מונעים מוות מיותר ממשככי כאבים לא יעילים

שינוי השם והאסטרטגיה הטיפולית של המוסד הענק היא חלק משינוי רחב יותר שמביאה ההתעוררות במודעות של מטפלים ובכירים במערכת הרפואית בארה"ב ובכל העולם.

ההבנה כי משככי הכאבים האופייאטיים אינם התשובה למצבי חולי וכאב כרוניים, וכי מהלכי שיקום אינטגרטיביים מהווים פיתרון אמיתי וייחודי לסובלים ממחלות כרוניות וכאבים עיקשים היא סיבה אמיתית לייצר שינוי במערכת גדולה שלא קל לשנות.

כיום בארה"ב מתחילים ליישם תוכנית פעולה רב-מערכתית שראתה אור במסמך כבר בשנת 2011 (תחת השם Relieving Pain in America: A Blueprint for Transforming Prevention, Care, Education, and Research).

תוכנית זו ממליצה ליישם טיפולים רב-מערכתיים הכוללים גישה הוליסטית הנוגעת בכל האספקטים המשפיעים על חווית הכאב והסבל של המטופלים - שיטת טיפול אותה הציע ד"ר אדהאן במשך שנים במרפאת הכאב במרכז הרפואי שיבא, וכעת גם במרכז המתקדם לטיפול בכאב במודיעין, והמומחיות בזכותה קיבל את שמו הטוב בכל העולם, מומחיות אשר זיכתה אותו בפרסים רבים.

התוכנית מיישרת קו עם האסטרטגיה הלאומית לכאב שמכוונת להורדת הנטל המכביד על הסובלים מכאבים כרוניים, ועם ההנחיות החדשות של המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב (CDC) בכל הנוגע למשככי כאבים אופיאטיים למצבי כאב כרוניים.

בארה"ב מגיפת משככי הכאב האופיאטיים גובה את חייו של אזרח אמריקני בכל 19 דקות. האמריקנים מתייחסים לתוכנית זו כבסיס איתן לנסיגה מדרך הטיפול הקלוקל שהייתה נהוגה עד כה בארה"ב ובעוד מדינות רבות בעולם, כולל בישראל, הטיפול באמצעות משככי כאבים אופייאטיים ממכרים שעלולים להוביל להתמכרות ולמוות, סמים אשר במקרים רבים רמת התמיכה שהם מעניקים למטופל נמוכה, אם בכלל.

הטיפול הרב-מערכתי השלם מוריד את הצורך בחשיפת המטופל למשככי כאבים רבים, ומאפשר למטופלים לנהל את המחלה שלהם ואת הכאב שמגיע איתה בצורה יעילה שמפחיתה את הסבל באופן טבעי.

למרות ההוצאות הכבדות הכרוכות בשינוי שם של ארגון בקנה מידה שכזה; מהשינוי ברישום ברשויות, דרך השינויים של כל המסמכים הרשמיים ועדכון המוכרים, ועד לשינויים מרחיקי הלכת באתר האינטרנט של האקדמיה, בחרו החברים לבצע את המהלך, שכן האופי המקורי של המקום השתנה בצורה שאינה משתמעת לשתי-פנים, וכל הגישה הטיפוליות\שיקומית עברה מהפך וקיבלה תפנית כה משמעותית, עד כי לא ניתן להתעלם ולוותר על השינוי.

המרכז המתקדם לטיפול בכאב זכה לשמו עקב הקדמה שהביא לעולם הטיפול בכאבים כרוניים בישראל, והדוגמא שהוא נותן לעולם, ומגוון הטיפולים הזמינים בו, שרובם ממומנים על-ידי טופס 17 של משרד הבריאות.

לחצו כאן להזמנת תור בטלפון ☏ 053-995-6152  או שלחו מסרון 24/7 ונחזור אליכם בהקדם, כדי לפגוש את צוות המומחים במרפאה של ד"ר אדהאן וקחו את הצעד הראשון לעבר סיום הסבל והתחדשות החיים.

קראו אודות ד"ר חיים משה אדהאן מומחה בשיקום מכאב

“עלינו להיות צנועים יותר. לא בכל המקרים אפשר לסלק את הכאב במאת האחוזים. אני מספק כלים להתמודדות עם המצב, ולמרות הכאב אפשר להעלות את רמת התפקוד היומיומי בכדי לשמור על איכות חיים נאותה”.

“אחרי שהמטופלים ניסו כבר הכל וכלום לא עזר להם הם מגיעים אלי. אני התחנה האחרונה”, אומר ד”ר אדהאן.

         לחצו כאן להזמנת תור בטלפון 24/7 ☏ 053-995-6152​ או שלחו מסרון ונחזור אליכם בהקדם